| Baaamilogule a întrebat:

Ma tine o trotineta cu 25km autonomie toata ziua? daca nu, ma tine una cu 35km autonomie? vreau sa-m iau trotineta electrica dar vreau sa stau mult afara cu ea

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te tine 25 km
Dacă toată ziua faci sub 25 km te tine,, dacă nu supriza...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca stai cu ea mult afara, te tine si o saptamana.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cat mergi. Primavara asta am avut zile in care faceam 18km pe zi pe bicicleta clasica. Si nu mai mersesem de mult timp.
Astia 18km insemnau undeva sub 2 ore de mers, iar viteza de deplasare era sub 20km/h.

| johnnny123 a răspuns:

Ai nevoie să-ți explice cineva diferența dintre distanță și timp?

| VoidEternal a răspuns:

laughing
Autonomia unui vehicul electric nu este dată în ore. Ci în km. Dacă toată ziua faci 10 km, da, te tine. Te tine și 3 luni dacă în astea 3 luni faci mai puțin de 25 de km.

Vrei în ore? Pai daca viteza maxima e de 25 de km/ORA și autonomia ei este de 25 de km, pălărie într-un picior, ghici ciuperca ce-i? Complicat, știu. Noroc că la cursul de matematici speciale pe care l-am făcut la Harvard, am făcut și înmulțiri și împărțiri.

A nu, scuze, aia era clasa a 3-a.

Da, te tine o ora de mers continuu.

| untu a răspuns:

Pentru siguranta ta, nu recomand sa luati o trotineta electrica!

| StoicAnalysis a răspuns:

Eu am una cu autonomie de 35km. Te tine cam aproximativ 1-2 ore de mers in continuu.

| andreispeed250 a răspuns:

Pai raspunsul e simplu, depinde cat mergi.Eu zic ca cea cu 35 km e mai ok