| Dnzzz1223 a întrebat:

Mercedesul CLA este o mașina buna de început?
Sau un Shevrolet cruz?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru inceput si incepatori recomand o masina ieftina si foarte mica, ca sa usor sa inveti sa te strecori in trafic, sa o parechezi si sa inveti a o stapanii, deoarece sansele ca in primii 2 ani de soferie sunt de 80-90% sa ai accidente.

Dupa 2-3 ani poti spune ca stapanesti masina si poti sa-ti cumperi una mia mare si mai scumpa, fiindca acum ai deja reflexe si poti evita accidnetele, o poti sofa cu incredere si te poti descurca mult mai usor in trafic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mașină buna e aia pe care ți o permiți.

| MihaitzaItza a răspuns:

Te-ai dus la extreme. Daca iti permiti CLA ce mai conteaza?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da pentru ambele. Ma rog, Chevrolet Cruze, nu Șevrolet cruz laughing

Legenda spune ca astia care nu recomanda masinile full size pentru incepatori, au vreo 20 de ani de permis si inca nu-s in stare sa parcheze lateral.
Eu am avut masini mari de cum am luat permisul, si chiar mi se par mai usor de parcat decat pocnitorile "de oras", care au anvelope 145/60 R13 si unghi de bracaj ca la tramvai.

| ReddY25 a răspuns:

Mașina bună e aia care îți place happy