| FORMULADTI a întrebat:

Merg cu scuterul, il opresc, totul bine.Cind dau sa-l pornesc e inecat, e uda bujia, ma gindeam ca Pompa de benzina(aia care lucreaza cu vacum nu mai tine benzina normal si se duce fara de norma in carburator si il ineaca, poate fi?! MS FUNDA!

Răspuns Câştigător
| popavlm a răspuns:

Nu prea se poate din cauza pompei pentru ca debitul benzinei care intra in carburator este reglat de cuiul pontou care inchide benzina. problema ta poate fi rezolvata prin reglarea corecta a carburatorului.

2 răspunsuri:
| stefan110310 a răspuns:

Carburatorul!

| Mikiass a răspuns:

Eu cred ca nu e aprinderea buna