| Kelemen_Marius_1988 a întrebat:

Merita sa cumperi o masina cu motor de 2500 in ciuda impozitului?

5 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Daca tu ai nevoie de o masina cu asemenea motor e treaba ta. Eu cred ca sunt suficiente masini cu motoare sub 2000 care iti ofera mult mai multa putere decat ai nevoie reala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie intr-adevar de un motor de 2.5? Daca da nu e o avere impozitul chiar. Vreo 900 lei. Exista si varianta sa iti iei un hibrid de 2.5 si te ai scos cu impozitul

| Frank51 a răspuns:

Nup. Sunt motoare de 2 litrii cu putere similara, la fel de fiabile, consum mai mic, impozit mic, de ce ar merita?

| Dobrinx a răspuns:

Pai depinde de nevoile tale. Te poti referi la un motor 2.5 cu transmisie fata, la 2.5 cu transmisie spate, sau la un 2.5 quattro de la audi sau alte 4x4 cu 2.5

In cazurile astea, prefer 2.5 quattro daca ai nevoie de el, de 4x4, in rest un motor mare fara 4x4 nu il vad eficient...

Face diferenta numai la pretul mai mare de intretinere, consum mai mare etc. big grin

Cum fuge un 2.5 asa poate sa fuga si un 1.9 sau 2.0 big grin Si la consum si intretinere mai mici. Parerea mea big grin Bafta!

| InOrOut a răspuns:

Eu am de 2.0d si am 163 cai si 340nm. Mie imi ajunge merg cu 200 pe autostrada si inca la deal si cu masina incarcata si nici nu simte. Poate tu vrei SUV si la ala normal ca trebuie 2.5 motorul poate inca si 3.0 cu 6 cilindrii. Depinde ce vrei sa faci cu ea. Daca vrei masina de fuga nu recomand mai mult de 2.0 ca numa te costa combustibilul in plus. Daca vrei SUV merita 2.5, recomand 3.0d cu 6 cilindrii sa urce la deal si inca 4x4.