| smokes21 a întrebat:

Merita sa imi iau e39 3.0 benzina la 18 ani?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, doar o masina foare mica de 1.4 sau 1.6

| sierra1 a răspuns:

Doar dacă asculți manele la maxim, cu geamul coborât!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu merita, ai in mare parte doar dezavantaje:
-taxe extrem de mari
-consum mare
-intretinere scumpa
-siguranta scazuta, fiind masina cu aderenta slaba si mai nimic pe partea de asistenta electrica.

Daca totusi esti pasionat de modelul ala, cauta 2.0 benzina sau 2.0 diesel, pentru taxe si consum mai ok.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Da, merită din plin, dar comandă și un coșciug, ca să aibă părinții pregătit unul când vei avea accident!
Doamne Dumnezeule când în România se va da o lege a șoferului începător, prin care să îl oblige după ce ia carnetul auto să facă cursuri de conducere defensivă și să nu aibă dreptul de a conduce un vehicul mai puternic de 60-80 CP, de exemplu?
Mă țâcă tu abia ai luat carnetul auto și vrei să conduci o mașină cu tracțiune spate, sute de cai putere? Nu sunteți normali la cap, nici voi, nici părinții voștri care vă cumpără astfel de mașini!
Ți-am zis, cumpără și un coșciug și costumul de înmormântare!

| LisaJulie a răspuns:

Dacă o poți întreține dar eu nu îți recomand! Întreținerea e costisitoare