| tadeee a întrebat:

Mi-am cumparat o masina am facut toate actele... am inscris-o la taxe si impozite, am inmatriculat pe numele meu, dar am o problema pe cartea masinii. Trebuie sa scrie neaparat numele meu pe el?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu se mai trece proprietarul in carte, e suficient daca ai certificat de înmatriculare pe numele tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, de vreun an nu se mai modifica pe civ numele.

| DonMoldo a răspuns:

Eu stiu ca s-a schimbat legea nu mai trebuie sa treci numele pe cartea masini. Masina este oricum trecuta în baza de date pe numele tau, ai și contractul de vanzare-cumparare presupun deci nu o sa ai probleme