| OmulDeTabla a întrebat:

Mi-am găsit mașina avariata, o mică zgârietură pe bara din fata insesizabila la prima vedere, și doresc sa gasesc făptașul, care este autor necunoscut, și din păcate nu sunt camere in zona unde mașina a fost lovită, dar am inteles ca dacă nu declar accidentul in 24h îmi vor suspenda permisul pe o perioada de 30 de zile?

4 răspunsuri:
| ClaRa91 a răspuns:

Ho cu tata.

regis
| regis a răspuns:

O zgarietura abia sesizabila nu va fi considerata accident. Da-i un polish, chiar manual (pasta Prevent) si ai rezolvat problema.

| Simpatic a răspuns:

Daca este aproape insesizabila de ce te pacientezi?
Vei mai intalni in viata astfel de chestii.
in mine s-a oprit un meltean cu bmw ca nu a pastrat distanta, ne-am dat jos m-am uitat nu lasase decat o zgarietura fina, l-am lasat in pace, daca luam asigurarea si asa mai departe puteam ajunge la asigurator si mi-ar fi spus ca sunt nebun...
Sunt lucruri care se fac pe asigurare si altele care nu ar trebui sa se faca, ceva superficial e superficial...acum sa vopesesti o bara intrega costa eu stiu +1000 lei la service, pentru ceva ce iese la polish sa zicem nu este intelept!
Sfatul meu sa numai fii perfectionist ca nu e cazul in Romania, conduc masini de la Dacia Logan la Nissan GTR inclusiv, deci stiu ce zic!
Tara noastra e plina de melteni care nu stiu sa conduca iar cand gresesc fug ca fraierii!

| KovacsB a răspuns:

Ce accident bre?