| Lubeniță38900 a întrebat:

Mi-am luat mașina și nu prea știu cu actele mașinii, vreau răspunsuri de la oamenii experimentați. 1big grinaca poliția îmi ia talonul cum îl mai recuperez? Sau ce trebuie sa fac după?. 2. Daca fac un accident,și eu sunt vinovatul, ii dau copia asigurării și după mai este valabila? Îi rămân informațiile mașinii păgubitului? Dau funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia îți ia talonul doar daca mașină are defecțiuni grave în principiu. Atunci trebuie sa rezolvi problema și să mergi la RAR sa cosnstate că ai rezolvat problema. Apoi îți recuperezi talonul.

Asigurarea e valabilă cât scrie pe ea că e valabilă indiferent cate accidente faci.

1 răspuns:
| ninuku a răspuns:

Dupa cum ti-am mai zis asigurarea ramane valabila, politia iti ia talonul doar daca ai defectiuni la masina sau ai pe masina chestii neomologate rar. daca ai defectiuni le repari si pe urma te duci la rar sa iti dea o dovada ca ai facurt acele repararii, modificari si cu dovada te duci la politie si iti recuperezi talonul