| gladiatoru5000 a întrebat:

Nu pot regla frânele v brake ...nici prin șurubele alea mici nu pot.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la un meșter (da' de ce ai montat tu frânele pe coronavirus?)

| VoidEternal a răspuns:

Care e problema? Cum stau?

| gladiatoru5000 explică (pentru VoidEternal):

Stau pe janta și sta infranata

| VoidEternal a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Dacă nu se reglează din șuruburi atunci e posibil sa fie cablul prea strâns. Vezi că ai pe maneta un șurub de reglaj, încearcă să-l strangi, o să-l detensioneze. E cel in care intra cămașa.

Dacă nu e nici de la asta, atunci sarmele de oțel care împing brațele frânei ori sunt rupte, ori sunt îndoite unde se strânge șurubul pe ele și nu mai împing brațele spre in afara.