| Danutul22 a întrebat:

O sa fiu scurt si la obiect:
-Ce parere aveti despre audi TT ca prima masina? Vreau daca se poate opinii sincere si detaliate.
(modelul la care ma gandesc este din 2009, deci nu este prea vechi)
Si daca se poate in caz ca ati avut/stiti pe cineva care detine un Audi TT sa-mi oferiti niste detalii legate de intretinere?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Prea puternică pentru o primă mașină. Care e problema daca iei un A3?

| BlackListed a răspuns:

Teoretic e prea puternica pentru prima masina, dar daca nu esti genul de persoana care sa se dea "smecher" e ok. Trebuie sa tii cont ca spatiul in interior nu este foarte mare, dar ma gandesc ca nu vrei masina de familie si e ok treaba asta. La dumuri lungi nu este foarte comoda si ca intretinere clar e mai scump decat vw sau alte marci mai putin bmw si mercedes happy in rest....multi km fara incidente daca te decizi sa o iei

| Danutul22 explică (pentru BlackListed):

Am avut oportunitatea sa ma urc in una si in ciuda faptului ca am aproape 2metri am stat foarte bine in ea (scaunele sunt foarte "flexibile" sa zic) Nu o iau pentru viteza, mai mult pentru aspect si pare tinereasca sa zic...pur si simplu imi place masina.Am studiat putin piesele si nu costa o avere.o "interventie"minora de urgenta se invarte undeva la 20 de mil. Ceea ce ma intreb e cum se descurca ca masina de zi cu zi? Naveta pana la liceu de 20km de exemplu. Ca si consum, daca nu esti vreo specie de teribilist scoate cam 8-9% +ca intentionez daca e sa o cumpar, sa o iau automata.
De asemenea, alta optiune ar fi un ford focus titanium SB din 2014. Dar parca ma atrage TT-ul..presupun ca tineretea e de vina hehe