| 282828 a întrebat:

Oare o sa se reduca numarul accidentelor rutiere anuale?

9 răspunsuri:
| raluca_2686 a răspuns:

La cum se conduce in romania...nu cred.

| covexrobu a răspuns:

Nu pentru ca suntem un popor de nesimtiti si nu ne respectam in trafic. daca ar exista un minim de respect si bun simt atunci nu am mai vedea atatea accidente. parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil, ca au luat ceva masuri. Dar nu foarte mult se vor reduce.ca soferii de la noi din tara...oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dacă nu se mai circulă cu mașinile.

regis
| regis a răspuns:

Ce te face sa intrebi asta? Ai auzit de vreo masura reala luata in acest sens?

| sorin a răspuns:

Doar daca ne luam biciclete.

| kathessa a răspuns:

Da, cu conditia sa se schimbe fundamental legislatia.

| liviupaun a răspuns:

La cati increzuti si smecheri in trafic categoric nu!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Numarul accidentelor anuale nu se va reduce, sunt foarte multe autoturisme, nu avem autostrazi, locuri de parcare, nu se gasesc in trafic mai multi politisti de la circulatie, toata lumea are detector radar si merg cu viteza.Se dau amenzi care sunt contestate in justitie, procese ce sunt castigate cu avocati buni.