| Anonim12t a întrebat:

Părere fiabilitate audi a5 an 2011-2014? Comparativ cu audi a 4 b8?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa comparam, ca e aceeasi masina, difera putin caroseria

| relian a răspuns:

Parere la ce anume, la ambele masini noi, sau la cazane, fier vechi?
Masinile noi is bune, atit aia a5 cit si a4 ce arati tu, asta daca sunt noi.

Restu ceo da domnu laughing ce nimeresti. Auzi si la tine, fiabilitatea la masini folosite de altii laughing o sa fie fiabila, fctie de cum a avut grija de masina. ala ce o avut-o inainte.

Nu exista comparatii ce arati tu. Comparatiile se fac pe masini noi, conduse si intretinute la fel, acolo poti sa spui, masina X e mai buna ca Y, piese mai de calitate, durabila in timp bla bla povesti nemuritoare.
Dar nici asa, orice masina fabrica este buna, de nu era, nu o mai fabrica aia.
Aizi la altul, chiulasa problematica laughing deci fabrica baga masini la vinzare defecte laughing se fisureaza chiulasa in zona, atentie, in zona supapelor laughing mori si alta nu.
Ma gindesc el stie oare unde is supapele in chiuloasa? Se afla in partea cea mai groasa, daca e asa, atunci inseamna ca restul chiuloasei e foaie de hirtie pentru tigari laughing

De unde oare au unia ideile astea de masini defecte din fabrica laughing stai si te minunezi.
Nu omule, masinile cu probleme is alea ce nu au fost intretinute, ce au fost folosite peste capacitatile ei, asa ca acei nebuni au distrus acele masini, apoi le vind si de aici idea ca nu stiu ce masina ar avea probleme la pestele parajit in tigaie laughing.

| zagancm a răspuns:

Modele de a5 începând cu 2011-2016 au o problema la chiloasa se fisureaza în zona supapelor fiind chiloasa mai subțire în zona lor și o sa iti dea tot antigel-ul pe evacuare, din ce am auzit și eu.