| TeiubesteDumnezeu a întrebat:

Pareri golf 6...1.6 mpi, sunt fiabile și ce probleme au știind deja ca vw ii campionul mondial la rugina!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Parere: prea puțini cai, prea multe Golfuri în circulație.
Mai bine un Megane.

| vlllaaddd a răspuns:

Da este fiabil, merita cumparat
daca nu vrei costuri de intretinere mari

| Simpatic a răspuns:

VW este bun, Koenigsegg e de rasu lumii, multi nici nu au auzit de aceasta marca obscura.
Pe acelasi principiu de banc romanesc Ferrari si Lamborghini niste prostii, nu vezi ca nu cumpara lumea ca nu-s bune.
9/10 romani cumpara masini sh nemtesti, eu sunt 1/10, nu-mi plac nemtariile happy
masinile sh sunt o loterie unele sunt bune altele mai putin! Valabil pentru toate marcile auto
Unele au avut defecte de fabricatie si acolo trebuie cautat fiecare motorizare in parte, care lot a avut probleme.

Stati linistiti Europa dezvoltata a trecut pe electrice ce sa vezi noi o sa prelungim viata harburilor pe motorina si dupa 2030, pai nu-si vor epuiza turcii si arabii din Germania toate dieselurile pana la acea data si vom avea nevoie de o prelungire pana intram cu obligativitate pe electrice.
Eu sunt mai destept, astept hidrogenul.

| Bariel a răspuns:

Motorul de 1.6 mpi e fiabil dar consuma multicel pentru puterea pe care o oferã. Daca masina va fi folisit mai mult in oras, e o alegere bunã benzina. Poti sa te uiti si de un ford ford focus, fiat bravo, renault megane, mazda 3(atentie la ruginã), in principiu masinile astea au motoare bune pe benzina. Daca vrei sportivitate recomand bravo, arata bine, ieftina si motorul de 1.4 T-jet e fiabil si destul de potent si cu potential de tuning