| Alaanonim2k20 a întrebat:

Pe Dacia 1310 pot pune grila si faruri eventual si capota de 1300?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce varianta de 1310 ai.
Daca e CN (CN1, 2,3, 4), trebuie sa schimbi multe. De la CN4 de exemplu trebuie sa schimbi fusta fata complet, de la CN1 macar sa o adaptezi.
Daca e 1310 cu 4 faruri, modifici putin fusta fata, pui balamale de 1300 sau de 1310 cu masca subtire (sunt la fel), capota ramane aceeasi, dar pui ornament pe ea, si mai schimbi farurile cu tot cu rame, apoi montezi grila + ochelarii de 1300.
Daca ai 1310 cu 4 faruri si masca subtire, adica model pana prin 1985, pur si simplu dai jos farurile si grila veche, si pui de 1300 + ornamentul de capota.
Mai ai de schimbat si bara cu cea de 1300, la care iti trebuie si suportii.

| sierra1 a răspuns:

E vlabil ce-am zis in posarea ta similară

| baru a răspuns:

Se poate.