| Florentin_Daniel_1997 a întrebat:

Pe loganu clasic cel din 2007, pot monta farurile portbagaju si stopurile de pe facelift tot logan? Trebuie sa merg la RAR sa declar ceva?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca piesele sant omologate si ai un act care demonstreaza asta se poate, la RAR mergi in caz ca modifici culoarea masinii asa stiu eu sau adaugi geamuri fumurii. Atat timp cat ai acte in regula sa ai ce arata la ITP cand faci inspectia nu trebuie sa iti faci griji

| Florentin_Daniel_1997 explică (pentru mgtow):

Dar daca iau piesele de la dezmembrari sau din un magazin (nu chiar de la reprezentanta dacia) le pot monta fara grija ca imi zic astia ceva. Si sigur incap si nu raman spatii aiurea?

| mgtow a răspuns (pentru Florentin_Daniel_1997):

Nu ramane spatiu daca farul arata la fel ca cel vechi in forma si dimensiuni

3 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

In primul rand pot sa-ti spun ca nu se potrivesc.Trebuie alte aripi, alta capota... Dupa ce faci modificarile te duci la RAR sa-ti treaca modificarile. Obligatoriu!