Întrebare recomandată | Radutzu27 a întrebat:

Pentru a intra la cursurile pentru carnetul A1, iti trebuiesc neaparat 16 ani impliniti? Sau poti sa faci cursurile cu 3 luni inainte de a implini anii? Astept cat mai multe raspunsuri, multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| slystallonee a răspuns:

E la fel k la A sau la B numai k aici trebuie sa ai 15 ani si 9 luni nu 18.
crede-ma k eu am dat de curand si nu te pune sa faci mare lucru..la fel k la a numai k trebuie sa faci 16 intrebari la sala sh te pune sa mergi cu o motocicleta de 125 cm3 in poligon.
dureaza 6 saptamani. Funda?happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice categorie de permis poti incepe cursurile scolii de conducere cu 3 luni inainte de implinirea varstei minime cerute pentru respectiva categorie. Examenele se sustin numai dupa implinirea varstei. In cazul tau poti incepe cursurile la 15 ani si 9 luni.

| onasis1961 a răspuns:

Cursurile le poţi face cu 3 luni înainte de 16 ani, iar examenul la împlinirea vârstei! Baftă şi fără evenimente rutiere!

| raulXXX a răspuns:

Trebuie sa ai 16 ani, faci cursul acela de legislatie si dupa aia te poti dai cu motorul ca vrei!big grin funda?

| BoykaAlexandru a răspuns:

Da