| Torres92 a întrebat:

Pentru categoria AM scutere/mopede se daa sala la fel ca la categoria B?

Se ia in serios practica in poligon? sau poti lua carnetul usor?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Mie si categoria B mi s-a parut foarte usoara, acum depinde de ce esti tu in stare.Totusi este un scuter, in ce dificultati te-ar putea baga pe poligon?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu chiar la fel, sunt mai putine intrebari, conform O.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"  (2) Proba teoretică cuprinde un număr diferenţiat de întrebări particularizate pentru fiecare categorie, criteriile de promovabilitate fiind următoarele:
 a) pentru categoriile AM, A1, A2 şi A, testul cuprinde 20 întrebări, timpul de soluţionare fiind de 20 minute. Se declară «admis» candidatul care răspunde corect la cel puţin 17 întrebări;"
Trebuie sa stii manevra bine in poligon, altfel nu o sa treci testul practic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un examen ca orice alta categorie si se da cu aceeasi seriozitate, iar pa poligon cat de greu poate fi?

| kteichd a răspuns:

Daca e vb de scuter nu e asa greu