| anonim_4396 a întrebat:

Pentru examenul teoretic auto: Deci ma duc cu dosarul acolo ceva mai devreme, iau acel cod de bare pe care il scanez la calculator, imi comfirm datele de pe buletin, incep examenul, dupa care sunt admis sau respins si apoi trebuie sa selectez traseul pentru cel practic? Trebuie sa selectez doar data sau si traseul literalmente? Il pot pune in orice zi vreau?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu selectezi nici un traseu, acela il stabileste politisul in ziua examninarii.
Tu doar te programezi la traseu, selectand data si ora, din ce este disponibil la acel moment in calculator si ai grija sa te prezinti la examen, cu juma de ora mai devreme.
Nu-ti fa sperante prea mari ca ziua aia va fi peste 2-3 luni, fiindca Poltia este foarte ocupata in acest moment si sunt mii de copii care sunt deja programati pana prin noiembrie.

| Țoglă a răspuns:

Alegi data traseului din mai multe variante. Nu-l alegi cum vrei tu. Dacă nu te descurci și ai trecut examenul, anunți examinatorul și te va programa el de la catedră.