| maistoc1 a întrebat:

Pentru un incepator ce credeti ca este mai bun Bmw e46 1.9 B sau 2.0D?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Motor mic pentru siguranta soferului, mai bine dupa 2 ani de experienta merge BMW.

| sierra1 a răspuns:

Tot aia e - câțiva căluți putere in plus nu contează

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

BMW e46 nu e masina de incepatori.
Intre cele doua motorizari, alegi diesel daca vrei sa faci multi km in regim mixt/urban, benzina daca circuli mult extraurban, sau scoti masina doar ocazional.
Dar in afara de frumusete si confort, masina aia nu-ti ofera decat dezavantaje.

| xerxes1 a răspuns:

Un Mercedes tractiune spate l-am vandut pentru ca iarna se mai rasucea prin intersectii.
Acum am o tractiune integrala si e ok.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Mai bine un Golf 5

| mihaidaniel79 a răspuns:

Nu cred ca te avantajeaza ca incepator un bmw. tractune spate motor puternic masina usoara= moarte alege o masina cu motor mai mic 1.6 benzina, capata experienta si apoi mai vb de motoare de peste130 CP Parerea mea

| mihaidaniel79 a răspuns:

Uita-te in statistici. nu mai invatati lumea la prostii. sunt greu de controlat, mai ales ca acest om va cumpara un model max 2002/fabricatie.
incepe de jos cu totul. invata masina vezi ce stie sa faca. eu am inceput cu un civic 1.4 BENZINA dupa vreo 10 ani sunt tot incepator chiar daca conduc un CLS 3.2
Totdeauna gasesti de invatat.