| anonim_4396 a întrebat:

Pentru un motoscuter cu capacitatea de 50 cc, trebuie cat. A sau doar atestatul

2 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Ai nevoie doar de atesta in cazul in care nu ai permis categoria b. Mergi la o scoala de soferi iti depui actele si faci unele cursuri dai examen si gata.

| littlesunshine a răspuns:

Momentan este suficienta absolvirea unui curs de legislatie rutiera daca nu ai nici un permis de conducere. Este posibila, pe viitor, introducerea unor permise de conducere pentru sutere.
Vezi ca trebuie sa ai si asigurare obligatorie (ca la auto), asta costand aproximativ 80ron/6luni.
Asfalt uscat!