| AnRRe1 a întrebat:

Pocket bike!
Ma tot întreb, ai voie să te plimbi cu un pocket bike de 49cc fără permis? Nu pe stradă neapărat, și pe trotuare și pe unde apuci laughing

Cal prin oraș
Tot așa, aveți idee dacă am voie să mă plimb cu un cal prin oraș? În lege din ce m-am documentat eu scrie ca nu ai voie cu vehicul tras de cal sau CV de genu, da eu mă refer să mă plimb direct eu pe cal, tot așa nu pe stradă neapărat, prin oraș în general laughing)

Răspuns Câştigător
| 1onur a răspuns:

într-o țară unde criminali își fac "dreptatea" lor și sănt liberi după 24 de ore de cu o cafeluță în mână... dați tu seama mai departe ce se mai poate deși se vede cu ochiul liber... sănt dosarele proxeneților cumpărate și ei se pozează în libertate cu șampanie în mână..crezi că o să-ți țină vreunul din ei cont de scuterele alea dacă sănt sau nu conduse cu permise? Când ei umblă cu mașina fără permis și au luat viața unor copii pe trecerea de pieton nevinovați...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai voie cu un 49cc fara permis. E de dosar penal.

| Andrew0309 a răspuns:

Nu ai voie...