| raduraduuu a întrebat:

Pot monta turbina pe un motor 1.4 mpi ( skoda fabia)?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, se poate, si e destul de usor, fiind motor cu injectie multipunct.
Trebuie facute insa alte galerii.
Modificarea asta oricum e cel mai bine s-o faci la o firma de tuning auto, care aduce turbine aftermarket si face galerii, modifica softuri si fac toate adaptarile necesare.
Se poate pune turbo si in 'regim propriu', cu mecanici pasionati (ingineri tineri de obicei), insa iese mai improvizatie, cu turbina second, galerii facute din 'serpisori', soft original, si presiunea slab controlata.