| favorabil a întrebat:

Pot sa am masina galbena (fara sa fiu taximetrist)?

Ma intereseaza raspunsuri concrete, nu din zvonistica.
- Exista vreo reglementare legala care sa-mi interzica? (daca da, care?)
- Stiti pe cineva care a trebuit sa-si revopseasca masina din cauza culorii?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti dar numai dupa ce ti-a fost aprobata schimbarea de catre RAR si trebuie inscrisa in certificatul de inmatriculare si talonul masinii. Nu exista o asemenea reglementare, am vazut masini galbene. N-am auzit de revopsirea masinii din cauza culorii, daca a fost galbena. Numai bine!

| favorabil explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc. Era vorba de inmatricularea in tara a unei masini galbene, mi-era teama sa nu fie probleme.

| 0rlando a răspuns (pentru favorabil):

Dacă în talon scrie că e galbenă, n-ai treabă cu nimeni.