| ciupitumariusionut1234 a întrebat:

Problema Dacia injectie!
Am o Dacia 1310 2001 injectie si nu isi mai tine relatiul deloc,absolut deloc.o pornesc si nu sta pornita daca nu o tin eu din acceleratie, dar trebuie sa ii dau pedala klumea.
Ce credeti ca ar fi? FUNDAwinking

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Relantiul se regleaza pe calculator la astea cu injectie.are acolo o chestie care daca e defecta ...costa cam6-700 lei.mergi la un service dacia din incinta vreo unei reprezentante, unde au program pe calculator.

| ciupitumariusionut1234 explică (pentru viotedy):

Spune-mi ce ar putea sa fie?

| viotedy a răspuns (pentru ciupitumariusionut1234):

Daca as sti, cu placere ti-as spune. poate fi de la bujii, catalizator, motoras de relanti....ai verificat furtunasele? ca se scoc si pot trage aer fals.verifica si daca gasesti vreo crapatura pune izolir pe el pana iei altul, poate e doar asta.

| Vava_Marius_1987 a răspuns:

Dai carcasa filtrului de aer jos, şi vei vedea un şurub ce mişcă acea clapetă fluture, acolo unde este prins cablul de acceleraţie. Din el poţi face mici ajustări.