| fitter a întrebat:

Problema la yamaha grzzly:In timp ce merg cu el se aude in toba niste bubuituri foarte urate de parca ar exploda toba... ce-o fi? benzina nearsa? sau o fi toba infundata?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sunt 2 posibilitati:
- Filtru de benzina foarte uzat nu infundat dar uzat si arunca benzina ne arsa;
- Carburator prost reglat si nu are destul aer cat sa arda toata benzina si o arunca ne arsa pe evacuare, toba fiind incinsa ia foc si explodeaza!

2 răspunsuri:
| Ryuk751 a răspuns:

Apa in benzina

| Speedway25 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic am si eu un atv si nu am patit asta niciodata, dar iti spun ca pana afli ce are sa nu te mai plimbi cu el