| ParadoxVs a întrebat:

Referitor la examenul auto categ B :-s

Este obligatoriu ca intre examenul de teorie si practica sa fie un termen fix de 2 saptamani, sau il pot da si dupa o saptamana?
Am inteles ca nu le pot da decat la 18 ani [care ii fac pe 9 dec]
Daca dau sala mare pe 10 sau 11 si ma programeaza peste 2 sapt la oras vine craciunu [24], daca ma amana 3 sapt vine anul nou [31] thinking

Răspuns Câştigător
| us3r a răspuns:

Pentru a luat permisul trebuie sa dai 2 examene partea teoretica (sala) si practica (orasul).
poti sa te inscrii la scoala de soferi inainte cu 3 luni de a implini 18 ani.
sala poti sa o dai in 10 decembrie(la 24 de ore dupa ziua ta de nastere).
daca cazi la sala doar din a 16 zi poti sa dai din nou. daca iei sala te programeaza la oras peste 2 saptamani sau in maxim o luna (depinde cati canditati sunt). orasul poti sa-l amani, mergi sa ii spui ca vrei sa te reprogramezi intr-o alta data.

1 răspuns:
| us3r a răspuns:

Mult succes.