| cristi9797 a întrebat:

Sal TPU.Am si eu o intrebare : daca pun un cdi de 125 pe motor de 49 are ceva, imi afecteaza scuterul?

Răspuns Câştigător
| KooSs a răspuns:

Nu iti afecteaza scuteru, numai sa mearga cel de 125 ca la mine nu a mers la un scuter chinezesc sa-i pun, si daca iti pui iti poate afecta pe viitor motoru deoarece cdiul nu v-a controla curentu de la bujie si ii va da mai mult ca la un motor de 125, fata de cel de 49 care ii dadea curent pana la un anumit numar de ture.bafta.funda?

| cristi9797 explică (pentru KooSs):

A deci daca pun cdi de 125 e ca si cum as pune cdi racing

| KooSs a răspuns (pentru cristi9797):

Da.intr-un fel asa e. sper ca team ajutat.merci de funda:d

4 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Eu cred ca cdi de 125 sunt pentru motoarele de 125 puneti unul de 49 ca pentru motorul tauwinking, funda?

| cristi9797 explică (pentru KaPy2):

Am cdi de 49 dar ma gandeam daca pun cdi de 125 poate o sa creasca puterea