| Prince_Pyckolo_1992 a întrebat:

Sall, am un vw bora 1.4 benzina din 2002, de cateva zile ese mai mult fum pe la esapament, eu cred ca este de la ulei ( nu i-am facut schimbul am cumparato de vreo 2 luni) voi ce credeti? Care este cauza?

5 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Depinde daca sa mers cu ea subturata atunci s-a depus calamina. Daca ai multi km atunci iti merge pe ulei masina.Vezi putin joja cum ti-e nivelul de ulei. Recomandat este sa schimbi consumabilele dupa achizitionarea masinii.

| Prince_Pyckolo_1992 explică (pentru AgathaRo):

Masina are 250.000 km, care ar fi sfaturile sa o fac sa nu mai scoata fum

| AgathaRo a răspuns (pentru Prince_Pyckolo_1992):

Fum negru sau albastrui. Daca e negru atunci schimba consumabilele, iar daca-i albastrui atunci iti papa ulei. Pentru fumul albastrui schimbat semeringuri, supape sau chiar o segmentare de motor.

| RuSu91 a răspuns:

Schimba-i distributia!

| Prince_Pyckolo_1992 explică (pentru RuSu91):

Ce legatura are distributia cu fumul?