| apocal1ps a întrebat:

Sall! ce inseamna daca mi s-a aprins martorul alte pericole la masina?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai o avarie in general apar doar cele din zona motorului, in cartea masinii iti arata ce inseamna si iti baga pe gat sa mergi doar la service-ul marcii caruia ii apartine masina dar poti merge si la unul particular numai sa aiba un atelier bun fara manarii si un put murdar.

| onasis1961 a răspuns:

Cum anume alte pericole? Asta (!) în triunghi?
Dacă DA e ceva în neregulă cu frâna de mână sau lichid de frână insuficient în vasul pompei!

| 0rlando a răspuns:

Nu există "alte pericole" la mașină, probabil este martorul de la nivelul lichidului de frână. Verifică nivelul lichidului de frână, dacă este scăzut, completează-l și mergi la cel mai apropiat service înainte de a rămâne complet fără frâne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"alte pericole"! Da-te jos, arde permisul si ia mijloacele de transport in comun!

| Assu53 a răspuns:

verifica-ti nivelul la lichidul de frana, si mai verifica si frana de mana sa o ai maneta apasata complet pana jos big grin ca e posibil sa mergi cu ea " putin trasa "winking

| WPP a răspuns:

Trebuie sa ajungi la un service sa iti faca o diagnoza si sa depisteze cauza!