| sebweb a întrebat:

Sall! Ce inseamna VCDi?
Ca sa intelegeti la ce ma refer intrati aici: http://www.google.ro/......tp?/imgres 200&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=361&vpy=224&dur=3020&hovh=17 3&hovw=291&tx=145&ty=91&ei=MjjgTIe2N8mAswak1fTRCw&oei=Mj jgTIe2N8mAswak1fTRCw&esq=1&page=1&ndsp=18&ved=1t:429, r:10, s:0&biw=1152&bih=773

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Tipul motorizarii care il are acel motor, e ecologic si emite putine emisii de Co2 in atmosfera si probabil foloseste curent electric la o viteza redusa.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Npc, dupa acele initeale se stie ca e ecologic adica e facut pentru a reduce din emisii. A aparut masini moderne ca noul citroen 4 sau Mercedes blue efficency care la stop opreste automat motorul si cand pleaca de pe loc ii da drumul iarwinking

| sebweb explică:

Curent electric nu prea cred ca foloseste pentru ca motoru ala ii p masina la taicameu si daca folosea curent sigur stiam oricum mersi
tongue

| sebweb explică:

Motorul din imagine este de pe Chvrolet Captivatongue