| Street22 a întrebat:

Sall imi puteti spune ce jante (diametru, latime) se potrivesc pe cauciuc de 195/65 R15 si v-as ruga sami specificati diametru si latimea janteibig grinbig grinbig grin

1 răspuns:
| 7Dany a răspuns:

Latimea este 195 ( mm) diametru este 15 ( inch sau toli ). De obicei se aleg anvelope dupa jante, nu invers. Si cel mai important la o janta este sa ti se potrivesca pe masina ( acelasi numar de prezoane, sa iti intre pe butuc si sa ai distanta care trebuie intre prezoane ).