| Miriapod007 a întrebat:

am o Skoda Fabia Combi din 2007 1.4 TDI (80 CP) si ma intreb daca poate urca pe Transalpina? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| marin81 a răspuns:

Nu vad de ce nu ar putea sa urce/ Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=JhG1xP62L4g

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o cunduci cum trebuie orice masina urca

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Orice masina urca pe muntii (cu asfalt) de la noi din Romania.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ce intrebare tampita... Pe vremuri se urca Transfagarasanul cu Trabantu, Transalpina nu e departe de Transfagarasan ca rampe, are doar curbe mai stranse. Si oricum, Transalpina e inchisa pe sectoru cel mai dificil (Ranca-Obarsa Lotrului).

| Rugina_Alex_1999 a răspuns:

Da.Daca ii faci o verificare a pieselor si schimbului de ulei laughing

| suntserios a răspuns (pentru Rugina_Alex_1999):

Na, si tu acuma de parca uleiul se schimba asa cand vrei tu ca sa mearga masina mai bine.