| Ale_Alexutzu_2000 a întrebat:

Am un compresor de vopsit si mi s-a rupt o ureche de unde vine prins surubul la motor, nu merge urechea sudata deoarece nu este facut din fier, cu ce mai pot sa-l lipesc!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la cineva care sudeaza in aluminiu. Daca ai urechea lipsa e perfect, ti-o sudeaza in cateva minute.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Este din AL, se poate suda cu invertor dar trebuie sa gasesti omul potrivit. Sau un lacatus bun sa-ti faca o brida din platband, sau un colier pe intreg motorul cu o ureche. Sunt solutii, in nici un caz lipici.