| iurascurobert a întrebat:

Sall TPU, as vrea sa iau o masina cu consum mic,,, imi puteti spune masini cu consum mic

Răspuns Câştigător
| Koss01 a răspuns:

Logan pe motorina 1.5 consum 4.5 sau 5
skoda tot pe motorina intre 4 si 5l/100 km

| Koss01 a răspuns (pentru Koss01):

Loganul cred ca ar fi cel mai ideal dar trebuie sa ai grija de injectoare si sa folosesti motorina buna

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Daca vrei pe motorina ideal ar fi logan 1.5 DCI.
Pe benzina eu as prefera Opel astra G
Consumul de combustibil - în oraş (urban) 9.8 l./100 km.
Consumul de combustibil - în afara oraşului (extra-urban) 5.9 l./100 km.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Sofer):

Si Loganu 1.6 16v pe benzina e bun. Merita doar pentru motor happy Consumu e tot ala ca la Opel Astra G. Bine, depinde de oras. In Bucuresti se duce la 10-11 l/100 km dar pe sosea mergi cu 7.5 happy

| Sofer a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Da mai ales la ce aglomerat e Bucuresti-ul.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Un Logan 1.5 dCI sau un Fiat 1.3 MJTD

| zahariuc a răspuns:

Masinute de jucarie alea nu consuma deloclaughing