| anonim_4396 a întrebat:

Sall. Vreau să ştiu chit este valabil un dosar auto după ce ai luat sala de examen?

5 răspunsuri:
| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

Ultima data era valabil 1 an de zile

| darrio2007 a răspuns:

1 an

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta data cand ai dat examenul teoretic ci data cand ai terminat cursurile scolii de conducere. Poti da examenul practic in termen de un an de la terminarea cursurilor, conform prevederilor Ordinului MAI nr.268/2010, citez:
"ART.12.
(3) Candidatii declarati admisi la proba teoretica, care nu se prezinta la proba practica intr-un termen de cel mult un an de la data absolvirii scolii de pregatire a conducatorilor de autovehicule, sunt declarati respinsi.
(4) In cazul depasirii termenului de un an de la data absolvirii scolii de pregatire a conducatorilor de autovehicule, examinarea pentru obtinerea permisului de conducere este conditionata de efectuarea unui nou curs de pregatire." Numai bine!

| DragoshTPU a răspuns:

Iti trebuie permisul si date personale si diploma ce demonstreaza ca ai luat si chiar poti circula cu autovehiculul.

| ionutmystic a răspuns:

Tot de 1 an stiam si eu...