| Marian_Sava_1994 a întrebat:

A m dus ieri o masina cielo la un service pentru ca nu mai pornea. am crezut ca ii de la distributie si am lasat-o acolo sa vada mecanicii despre ce este vorba. astazi m-au sunat cei de la service si mi-au spus ca nu e de la distributie ci de la un motor de aprindere? Ma costa mult sa il schimb?

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Cred ca bobina de aprindere e de vina, subliniez ca doar CRED.
Pentru un diagnostic corect mergi la un service autorizat, nu la un mecanic de 2 lei din obor.
Iti las un link cu piesa si ceva detalii.
>> http://www.pieseautoradacini.ro/......spero.html

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ce fain, ai vorbit cu cei de la service, si ne intrebi pe noi cat te costa...Totusi cand te ai gandit la distributie, cat credeai ca te costa?

| Marian_Sava_1994 explică (pentru ombladon):

Nu stiu exact ....nu prea ma pricep la partea tehnica a unei masini, abia ce mi-am luat permisul. si am uitat sa intreb pe aia cand mau sunat. vreao sa stiu o suma in mare.