| noelnoel a întrebat:

Salut!
ajutor pentru transcriere masina,va rog.
-nu inteleg unde trebuie sa declar masina,la primarie sau la anaf?
-cum procedez daca nu ma intereseaza ce numere primesc, le aduc pe cele vechi? platesc o taxa in afara de placutele in sine?
-unde platesc contravaloarea certificatului de înmatriculare?
multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu declari nimic la anaf.

Masina se ia in evidenta la finantele de care apartii ca si proprietate. Apoi mergi si transcrii masina la directia de inmatriculari. Numerele le schimbi doar daca masina e inmatriculata in alt judet sau daca vechiul proprietar le vrea inapoi.

3 răspunsuri:
| noelnoel explică (pentru suntserios):

"Nu declari nimic la anaf" deci la primarie.
asta ma scuteste de un drum.
numerele trebuie sa le schimb, e luata din alt judet...