| PopGeorge3151 a întrebat:

Salut! Am 16 ani si vreau sa dau de categoria B1. Problema este ca la mine in oras nu am aceasta categorie si trebuie sa fac naveta la Iasi. Am vazut vreo 3 scoli auto doar ca vad ca toate au program Luni-Vineri. Oare asta este programul inscrierilor sau si a cursurilor? Problema este ca nu pot merge in timpul saptamanii din cauza scolii. Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate scolile auto au program de luni pana vineri, fiindca in weekend nu munceste nimeni, ca toata lumea vrea sa fie libera dupa 1 saptamana de muncit pe branci.

Va trebuii sa respecti programul scolilor auto, pe care-l poti face in vacanta mare, ca sa ai timp saaparticipi la cursurile de legislatie Auto si la orele de soferie din timpul spatamanii.

Scoala o poti face in vacante, sau cand implinesti 18 ani si ai terminat scoala, avand tot timpul din lume.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred că se fac cursuri de legislație în weekend, doar orele de traseu. Poți afla dacă suni.