| sk8terionutz a întrebat:

Am avut un accident mic între două mașini care s-a lăsat doar cu puține zgarieturi fără pagube materiale majore (un polish le rezolva) am decis cu celălalt conducător sa ne întâlnim după ce termină programul.
Intrebarea este daca nu mai apare ce se intampla daca trec cele 24 de ore?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu apare te duci la politie si raportezi accidentul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Biciclist delicvent ce esti.
Legislatia dupa care se da permisul, spune ca in 24 de ore declari accidentul. Tu acum astepti sa treaca orele alea, sa vezi ce se intampla?
Te cauta politia si iti ia permisul, asta se intampla.
Toate informatiile astea sunt in legislatie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Un accident usor nu trebuie raportat la politie, dar trebuie incheiat un act de intelegere amiabila, document ce tine loc de dovada de reparatie.

| Panamax a răspuns:

Cine a fost de vina?

| iChristiaN47 a răspuns:

Dacã trec cele 24h vei fi si tu vinovat pentru producerea accidentului iar mai mult de atat vei fi sanctionat suplimentar pentru ca nu te-ai prezentat în termen de 24h.