| User23434 a întrebat:

Salut, am citit pe niște forumuri ca negrul mat la motocicleta se zgârie foarte ușor. Și cică se poate da un strat protector sau o folie... Vreau sa știu dacă, chiar se zgârie asa ușor și care e cea mai buna metoda de a evita zgârieturile și a face vopseaua durabila?

1 răspuns:
| Bestview a răspuns:

Negrul mat nu se zgarie chiar usor, am negru mat pe un scuter vopsit singur si tine de 4 ani, 2 zgarieturi făcute intentionat si una din cauza pisicii, sa eviți zgarieturile iti sugerez sa eviti sa il lasi in ploaie si dupa soare puternic