| Anonim20p a întrebat:

Salut
Am cumpărat o mașină dintr-un parc auto din Buzău
Mi-au dat factura si talonul mașinii odată cu mașina
Mi-au spus că fiscalul și actul de împuternicire vin prin curierat în maxim 2 săptămâni
Este în regulă?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuia sa primesti factura (este similara contractului de vanzare-cumparare), CIV (cartea de identitate a vehiculului) si certificatul de inmatriculare.
Nu este nevoie de nici o procura sau certificat de atestare fiscala, de altfel acesta a fost inlocuit, inca de anul trecut, de inregistrarea masinii la compartimentul de impozite si taxe a primariei de la domiciliul tau.

| Anonim20p explică (pentru Ioandelasal):

Am primit factura
Dar așa mi-au spus ei că cică trebuie să vină restul actelor prin curierat

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu da, fiind o firma nu se duc zilnic sa scoată fiscaluri, se duc odată cu mai multe.