| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am examen la scoala de soferi in 10 zile.
Am invatat numai teorie, urmeaza acum sa fac chestionare.
Vreau sa va intreb : Am o carte mica de 20 lei numita noul cod rutier cumparata de la scoala ( mi a fost recomandata ). Teorie inseamna sa stiu tot ce scrie in cartea aia? sau trebuie sa invat carti?

7 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Dupa ea invat si eu. Dar iti recomand http://e-drpciv.ro/
Unde ai intrebari si chestionare. e mai usor sa inveti asa.

| Iulian03 a răspuns:

Inseamna sa inveti tot ce scrie in cartea aia si sa faci si teste.

| anonim_4396 explică (pentru Iulian03):

Da.
Cartea o stiu deja pe derost.
In 10 zile am timp sa fac ogramada de teste.
Dar acea carte nu e cam putin?
Adica asta e tot?

| anonim_4396 explică (pentru Iulian03):

Pai daca e atat de putin nu inteleg de ce se mai face scoala de soferi.
Mi se pare suficient 20 zile de studiat lent si gata.

| Iulian03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil.

| Matt24 a răspuns:

Inveti mai usor rezolvand intrebari. Poti face chestionare pe drpciv.ro

| MCG a răspuns:

Ar cam trebuii sa inceti si din legislatie...adica cartea aia mare...altfel nu stiu ce sanse ai!