| liviuxas a întrebat:

Am facut si eu rost recent de un Seat Altea 1.9 tdi. Eu pana acum nu prea am avut de a face cu diesel si nici nu ma prea pricep. Ideea e ca atunci cand plec de pe loc, chiar daca accelerez, masina trepideaza. De obicei cu cat plec mai usor de pe loc cu atat trepideaza mai tare. Ambreiajul pare ok, nu patineaza si la ralanti nu trepideaza. E ceva normal la diesel sau are ceva masina?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi suportii (tampoanele) de la motor si cutie. Daca sunt in regula, atunci trebuie sa schimbi ambreiajul. Poate fi placa de presiune, volanta sau chiar discul. Desfaci si vezi ce e acolo.

| liviuxas explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi mult, o sa verific

1 răspuns: