| Burcuta_Adrian_1985 a întrebat:

Am golf 4 1.4 16v si imi da rateuri la relanti am schimbat fișe buji bobina si injector la pistonul 2 ca acolo imi dădea eroare si consum mare si mecanicul a zis sa schimb injector am schimbat si tot da rateuri ma ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| alexwahl a răspuns:

Ce sunt alea rateuri? Eu stiu ca golfurile 1.4 au probleme cu ventilul fluture [nu stiu exct cum i se spune], Clapeta pe unde trece aerul.Pe mijlocul motorului ai filtrul de aer, il dai jos si sub el e acea clapeta care trebuie curatata.Langa clapeta aia e si o conducta aurie care se infunda de la emisii.

| Burcuta_Adrian_1985 explică (pentru alexwahl):

Am curățat tot.tot asa face

| GaryOfLivia a răspuns:

Fă un test compresie și vezi ce valori ies

| Burcuta_Adrian_1985 explică (pentru GaryOfLivia):

Am făcut compresia e buna

| Burcuta_Adrian_1985 explică (pentru GaryOfLivia):

Am făcut compresia e buna
La toate 4 pistoane

| GaryOfLivia a răspuns (pentru Burcuta_Adrian_1985):

Consumă mult ulei? Poate trebuie segmentat

| Burcuta_Adrian_1985 explică:

Dacă compresia e buna