| liviuuu a întrebat:

Salut, am in VW Golf 6 si ieri i l-am dat unui prieten, care mi-a spus ca am probleme cu volanta. Cum si-a dat seama el de asta sau cum sa-mi dau eu seama? Adica fara sa merg la un mecanic care ar putea sa ma minta doar ca sa schimb. Volanta e cu masa dubla si impreuna cu ambreiajul valoreaza cam intre 15 si 20 milioane.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca prietenul tau are experienta cu masinile, si-a dat seama dupa zgomot. Cand se 'duce' volanta, incepe sa bata, iar cine a auzit cel putin o masina cu acea bataie, retine zgomotul si momentele in care se aude.
Daca masina a depasit kilometrii la care e garantata volanta (parca stiam ceva de 150. 000km dar e foarte posibil sa bat campii), atunci nu are rost sa mai fii suspicios, te mai sfatuiesti cu cineva cu experienta, si mergi direct la mecanic, cu gandul sa schimbi volanta.

| TicTac47 a răspuns:

Mergi pana iti patineaza ca sa fi sigur ca nu o schimbi prea curand. happy Atunci iti dai seama ca e dus imposibil sa nu remarci( patineaza si face un zgomot urat).