| Cristea_Ionut_1995_xDog a întrebat:

Am încercat sa fac programare online la înmatriculari și mi-a dat eroare cum ca nr a fost greșit, l-am scris în FORMAT EXEMPLU [SV 56 HJK] si mi-a dat eroare. Trebuie scris numarul masinii sau numarul pe care vreau sa il aiba masina? Multumesc.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa introduci numarul fara spatii, din ce imi amintesc, adica SV56HJK
Pentru Suceava se facea programare pe www.prefecturasuceava.ro

| OldSoul a răspuns:

Pai tu vrei sa inscrii o masina sau sa o transcrii?
Ca din ce zici tu, se pare ca tu vrei sa inscrii o masina, dar ai intrat in sectiunea de transcrieri.
Trebuie sa fii atent in ce sectiune intrii.
Daca vrei sa inscrii o masina nu trebuie sa introduci numarul de inmatriculare, iar programarea o faci apasand pe butonul "Înmatriculare vehicul (neînmatriculat în România)"
Daca vrei sa transcrii o masina, trebuie sa scrii numarul pe care-l are masina in momentul in care faci rezervarea, si, din nou trebuie sa apesi pe butonul "Transcriere vehicul (înmatriculat în România)"
Sper ca te-am lamurit.

| OvidiuXD a răspuns (pentru OldSoul):

Salutare! Acolo la formularul pentru programare online la secțiunea Inmatriculare vehicul(neinmatriculat in Romania) unde scrie Numar de identificare, ce trebuie să trec acolo?

| OldSoul a răspuns (pentru OvidiuXD):

Seria de caroserie a masinii.