| MaxiTV96 a întrebat:

Salut. Am lovit azi mașina în ușa din dreapta fata și am îndoit ușa și pragul. Mașina este o Skoda Octavia 2 combi. Ușa este îndoită destul de bine și pragul la fel sunt mutată în jur de un cm din locul lor normal dar ușa încă se închide. A-și vrea să știu cat m-ar costa sa o repar și să vopsesc zona.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la Politie sa anunti accidnetul si sa primesti avizul lor, ca altfel nu ti-o poti repara.
Cat despre cost, depinde de atelierul unde o vei duce, dar daca esti asigurat o poti repara pe asigurarea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 2-3000 lei dacă vrei să iasă bine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intre 400 si 800 de lei per element doar revopsirea.
Adaugi costul pieselor si al manoperei de schimbat/indreptat.
Daca e o culoare greu de nimerit (rosu, bleu, gri "sobolan"), iei in calcul pierderea pe piesele alaturate, altfel se vede diferenta de culoare. Iar pierderea pe acele piese inseamna mai multi bani la vopsitorie.

| gabicoo a răspuns:

Depinde de service-ul la care mergi.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Unii sunt mai ieftini alții mai scumpi.

| eliancodrut a răspuns:

M-am dus cu aceiasi problema la doua service-uri. Intr-un loc mi-a spus ca ma costa 1500 lei, la altul 500.