| eddster a întrebat:

Salut! Am luat o masina din Olanda si am programat o la rar. Pot face RCA pe 12 luni pentru rar si pentru numerele negre? Sau trebuie RCA doar pentru rar separat de cel de dupa inmatriculare?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti face, de altfel nu o poti inmatricula fara asigurarea RCA.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Una singura in vederea inmatricularii, pe seria de sasiu e suficienta

| Frank51 a răspuns:

Faci RCA în vederea înmatriculării, apoi trimiți dovada înmatriculării(poză cu certificatul de înmatriculare), brokerului.

| adryang78 a răspuns:

Faci asigurare în vederea înmatriculării. Pe poliță se va trece seria de șasiu și va rămâne perfect valabilă și după ce ai numerele negre. Deci o poți face pe 12 luni, fără grijă.