| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am nevoie de ajutor.Cine stie cum se numeste acel grund special care se poate utiliza si pe suprafete putin ruginite? Am inteles ca face o reactie si rugina apare mult mai greu.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Sunt multe vopsele care pot fi utilizate direct pe rugina, mai cunoscute si mai usor de gasit fiind Hammer (de la Kober) si Protecta (de la Deko), dar poti gasi si Kelfos, Fernovus, Sonax samd. In magazinele de specialitate intreaba de "email 3 in 1" sau de vopsea "direct pe rugina".