| OproaeaAnd a întrebat:

Salut, am o intrebare, am un golf 5 1.9 tdi motor bck si de ceva timp cand o bag in retur imi sare din viteza si caraie. Ieri cand veneam acasa am auzit un zgomot urat si vibratie in masina, cand ridic capota vad motorul câș, e posibil daca schimb alea 2 tampoane de la motor si tamponul de la cutie sa mearga masina bine? Precizez ca am avut-o pusa la vanzare nu am vrut sa mai investesc in ea chiar daca pierd la ea mult dar daca sunt doar tampoanele merita facuta, astept pareri. Mersi.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt sanse ca atunci cand cadea/se scutura motorul, sa fi atins timoneria, si din cauza aia sa fi sarit din viteze. In cazul ala, se poate ca dupa ce schimbi suportii, sa nu mai ai probleme cu cutia.
Dar nu e o certitudine, poate si cutia este 'dusa'.